Szezámolaj

A magok királyának hidegen préselt olaja akár külsőleg, akár belsőleg használva kíválóan alkalmas egészségünk megőrzéséhez.

A szezámmag olajában jelentős mértékű lecitin található.A lecitin igen fontos az idegrendszernek, az agynak,a májnak, epének a nyálkahártyának és a magas vérzsír és koleszterin értékek csökkentésében. Zsírsavai és zsírkísérő anyagai a nehézfém ionokat és más mérgező anyagok lekötésével segítik ezek távozását a szervezetből. A szezámolaj szezámolint, szezamint és lignán-t tartalmaz. Ezek másodlagos növényi anyagok, erős antioxidáns és baktérium ölő hatásuknál fogva a tumorok képződése ellen is hatásosak. Különböző olajok hatását összehasonlítva, a szezámolaj bizonyult a legeredményesebbnek a daganatos sejtek (melanóma) növekedésének megakadályozásában.

A kínai konyhában használják gyakran. Félzsíros-félszáraz olaj, 2-4 évig eltartható, de ajánlott sötét helyen tárolni.
Az illata és az íze nagyon jellegzetes, kicsit a mogyoróra emlékeztet.

Külsőleg is sokoldalúan használható. Az ayurvéda egyik legkedveltebb mazzsázsolaja, intenzív hatású a bőrszövetre, mivel pórusnyitó tulajdonsággal bír, s így juttatja hatóanyagait mélyen a bőrbe. Minden olaj közül a legjobb az áthatoló képessége, azaz könnyen bejut a bőrbe, úgynevezett gyors olaj. Rendkívül gazdag vitaminokban, és ásványi anyagokban, főleg E-vitaminban. Lecitint tartalmaz, ami segít megőrizni a bőr rugalmasságát. Cellulitisz és testsúlycsökkentő mazzsázsolaj keverékek egyik fontos összetevője. Hidratáló hatású. Nagyon jó hatással van a száraz bőrre, pikkelysömörre és az ekcémára. 40 százalék linolénsavat tartalmának köszönhetően segít megelõzni a bõrön található bakteriális fertõzéseket, gyulladásgátló, enyhíti az izületi problémákat, pattanásos bőr ápolására is kiváló. A bőrre kenve természetes UV védelmet biztosít, leégés után csillapítja a bőr égő érzését. A szezámolaj bőrre kenve magához vonzza a mérgező anyagokat, ami meleg vízzel és gyengéd szappannal lemosható a bőr felületéről.

A haj esetében segít elpusztítani a korpásodást okozó baktériumokat, megvédi a hajat az uszodai klóros víz káros hatásaitól. Szezámolajjal való bedörzsölés a hajas fejbőrbe a gyerekek esetén esetlegesen előforduló tetves fertőzés hatásos ellenszere.
 
Az olaj gargalizálásával a torok fertőzései kezelhetők hatékonyan. A szezámolajos orrcsepp a sóoldatnál hatékonyabban enyhíti a megfázásos, náthás megbetegedések tüneteit. Vagy tegyünk egy pár csepp szezámolajat egy fültisztító-pálcikára és kenjük be az orrunk belsejét, ugyanazt az eredményt érhetjük el vele. Meleg vízzel vegyítve használható a hüvely gombás fertőzésénél is.

Feltétlenül használjuk ki egészségmegőrző, szépítő és gyógyító hatásait kívül-belül.
 
Ha tetszett, hasznosnak találtad az információkat lájkold, pluszegyezd, és oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is értesüljenek róla!


2 thoughts on “Szezámolaj

  1. Pingback: Egészséges menetrend-egy ideális nap az ájurvéda szerint | Egészséges életmódszerek

  2. Pingback: A száj méregtelenítése olajos öblítéssel | Egészséges életmódszerek

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.